• English star

Ako každý rok aj tento školský rok sa na našej škole konala súťaž s názvom ENGLISH STAR. ENGLISHSTAR je medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl a 8.ročných gymnázií. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov. Žiaci súťažili každý vo svojej kategórii podľa ročníkov. Všetkým súťažiacim držíme palce a veríme, že to bola pre nich ďalšia nová skúsenosť s anglickým jazykom.

• Slávik Slovenska 2024

A choc ja maľučka, drobna...“ alebo „Ked som išol...“ sa 17. apríla ozývalo našou školou. To najlepší speváčikovia predvádzali svoje umenie v speve slovenskej ľudovej piesne v súťaži Slávik Slovenska. Bojovali v 2 kategóriách a porota veru mala čo robiť, aby vybrala tých najlepších. Verte, nebolo to ľahké! Toto sú tí najlepší: Dominika Borovská 2.A, Vanesa Orlovská 4.A, Diana Mária Tomčová 1.A, Michaela Nováková 4.A, Adam Vereb 3.A, Jakub Šoltés 1.A a Bianka Lackaňová 3.A.

Pytagoriáda - okresné kolo

Aj tento školský rok sa naši žiaci zúčastnili matematickej súťaže Pytagoriáda. Účasť v tejto súťaži prináša posilnenie logického myslenia a matematických zručností, sústredenia a čítania s porozumením, schopnosti rýchlo, správne a efektívne sa rozhodovať a riešiť problémy. Deti si tu trénujú svoju schopnosť myslieť nielen logicky a kriticky, ale aj správne a rýchlo, preto môže byť účasť na nej veľmi prospešná.

Piatok 26. 4. 2024