• Vnútorný poriadok ŠKD

• ŠKD je výchovno  - vzdelávacie zariadenie školy, ktoré sa vo svojej výchovno – vzdelávacej činnosti a prevádzke riadi ustanoveniami Vyhlášky Ministerstva  školstva a vedy Slovenskej republiky č. 28/1995 Z.z. o školských kluboch detí v znení zmien a doplnkov vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 140/1995 Z.z.pedagogickými pokynmi MšaV              a plánom práce školy na príslušný školský rok.

Výchovno – vzdelávacia činnosť ŠKD je zameraná  uspokojenie záujmov žiakov v čase mimo vyučovania a pozostáva z týchto okruhov:  oddychová, rekreačná činnosť a príprava  na vyučovanie. Na základe vyššie uvedenej vyhl. a prevádzkovo – organizačných  podmienok pre ŠKD platia tieto záväzné pravidlá:

A. Prihlasovanie žiakov

Žiaci sa prihlasujú do ŠKD vždy na jeden šk. rok na základe písomnej prihlášky  podanej ich zákonnými zástupcami predbežne do 30.6. príslušného kalendárneho roku, záväzne do 15. septembra príslušného šk. roku. Prihlášku je potrebné dôsledne vyplniť podľa predtlače , t.j. rozsah dennej dochádzky žiaka, spôsob jeho odchodu zo ŠKD, návšteva záujmovej činnosti mimo školy. Zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje zákonný zástupca písomne.

Do slovníčka,  ktorý má k dispozícii. Do ŠKD možno žiaka prihlásiť aj na prechodné obdobie,  nepravidelnú dochádzku .

B. Prevádzka ŠKD

ŠKD je počas školského roku v prevádzke  denne od 11.20 do 16.20 hod. Od skončenia vyučovania  do 16.20 hod sa žiaci zúčastňuju výchovno – vzdelávacej činnosti vo svojom oddelení.  Oddelenie ŠKD  je  totožné s triedou.

Orientačný rozvrh činnosti ŠKD:

11.20 - 12.15   Oddychová, rekreačná činnosť

12.15 - 13.00   Príprava na obed, obed, príchod z jedálne

13.00 - 13.30   Rekreačná činnosť

13.30 - 15.00   Rekreačná činnosť, TOV

15.00 - 16.00   Príprava na vyučovanie, písanie DÚ

16.00 - 16.20   Individuálna činnosť,

ODCHOD DOMOV

PIATOK sa domáce úlohy v ŠKD NEPÍŠU.  Tento deň sa realizuje pracovno – technická činnosť.

Počas výchovno – vzdelávacej činnosti  oddelenia , najmä v čase prípravy

na vyučovanie  RODIČIA DO TRIEDY NEVSTUPUJÚ!

C. Dochádzka žiakov

Dochádzka žiakov do ŠKD sa denne eviduje, neprítomnosť sa zapisuje. Rodič oznámi vychovávateľke každú neprítomnosť žiaka. Pri neodôvodnenej neprítomnosti počas troch za sebou nasledujúcich pracovných dní  alebo dvanástich dní v mesiaci sa žiak vyradí zo  zoznamu pravidelne dochádzajúcich a považuje sa za žiaka s nepravidelnou dochádzkou. Pri opakovanom porušovaní vnútorného poriadku školy, sústavnom narúšaní činnosti oddelenia, bude žiak po vyčerpaní disciplinárnych opatrení  a po schválení PR z ŠKD vylúčený.

D. Uvoľňovanie žiakov

Vychovávateľ uvoľňuje žiaka  z ŠKD podľa inštrukcií na žiadosti o prijatí, o spôsobe odchodu žiaka. V prípade mimoriadnej jednorázovej zmeny  je rodič POVINNÝ túto zmenu oznámiť písomne do slovníčka, ktorý má každý žiak.

Žiak bude uvoľnený z ŠKD na základe telefonátu,  prípadne SMS, na vlastnú zodpovednosť rodiča. Žiak odchádza z ŠKD sám, zodpovednosť preberá rodič.

V prípade, že žiak odchádza z miesta konania výchovnej činnosti mimo školy je potrebný písomný súhlas rodiča. Z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti žiakov a budovy budú chodby počas celej prevádzky ŠKD UZAMKNUTÉ. Počas neprítomnosti žiakov a vychovávateľky v triede, bude trieda uzamknutá.

Pri príchode po žiaka, sa rodič NEZDRŽUJE v triede.