• Pokyny pre rodičov

• O prijatí dieťaťa do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy na základe podania písomnej žiadosti o prijatie do ŠKD.
          • Prevádzka ŠKD začína hneď v prvý deň vyučovania.
          • Ranné schádzanie sa realizuje od 6.30 hod.
          • Prevádzkové hodiny : 11.20 hod – 16.20 hod
          • Zákonný zástupca je POVINNÝ dodržiavať hodinu odchodu dieťaťa z ŠKD (do 16.20 hod). V prípade opakovaného nedodržania bude dieťa z ŠKD vylúčené.
          • Pri príchode po dieťa sa rodič NEZDRŽUJE V TRIEDE.
          • Údaj o čase a spôsobe odchodu dieťaťa zo ŠKD zaznamená  zákonný zástupca na žiadosti o prijatie do ŠKD.
          • V prípade potreby vychovávateľka uvoľní dieťa z ŠKD  na základe písomného oznamu do slovníčka, ktorý obsahuje tieto údaje: dátum, hodina, spôsob odchodu a podpis zákonného zástupcu. Prípadne na základe telefonátu alebo SMS správy.  Dieťa odchádza z ŠKD samo, na VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ RODIČOV.
          • Telefónne číslo je  uvedené v slovníčku určenom pre ŠKD, ktorý vydáva vychovávateľka.
          • Pri zdravotných problémoch dieťaťa je nutné upozorniť vychovávateľku.
          • Zákonný zástupca odhlasuje svoje dieťa zo ŠKD na základe písomnej žiadosti.
          • Ak dieťa ochorie počas dňa v ŠKD, rodič si ho vyzdvihne z ŠKD v čo najkratšej dobe po prevzatí oznámenia o jeho zlom zdravotnom stave.
          • Rodič informuje vychovávateľku o účasti dieťaťa v nepovinných, voliteľných predmetoch alebo záujmových krúžkoch, na ktoré je potrebné jeho uvoľnenie z ŠKD.
          • V prípade, že ide o činnosti organizované mimo školy, musí byť vyžiadanie o uvoľnenie dieťaťa na takéto činnosti dohodnuté  písomne s podpisom rodiča.
          • Zákonný zástupca dieťaťa zodpovedá za škody, ktoré jeho dieťa spôsobilo zjavným porušením alebo ignorovaním školského poriadku, hrubým porušením disciplíny alebo nerešpektovaním usmernení vydaných vychovávateľkou ŠKD.

RODIČ JE POVINNÝ:

• uhrádzať mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní – školský zákon, § 114 (3). Tento príspevok sa uhrádza vždy vopred do 15. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.
          • POPLATOK za ŠKD je  12 (10€ + 2€ fond potrieb)
          • Poplatok 10€ je potrebné uhradiť na účet SK60 0200 0000 0016  6847 6855
          • Poplatok 2€ je potrebné uhradiť pani vychovávateľke
          • poplatok za ŠKD sa uhrádza aj keď dieťa navštívi ŠKD len 1 deň v mesiaci. V prípade, že chýba celý mesiac poplatok sa NEUHRÁDZA.