- Školský program - ovocie, zelenina, mlieko
- Čítame pre radosť
- Podpora pomáhajúcich profesií 3
- Projekt NP edIT2
- Agentúra Ministerstva školstva pre štrukturálne fondy EÚ
- Modernizácia vzdelávacieho procesu
- Digi škola
- English one
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí
- Nech sa nám netúlajú
- INOVATÍVNE METÓDY VÝUČBY TECHNIKY
- „Zlepšenie prístupu k vzdelávaniu a vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP a zo SZP v Základnej škole Lemešany“
- Tenis do škôl
- TIPOS MINIHANDBALL LIGA
- Športová akadémia Mateja Tótha
- Zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu na základnej škole v Lemešanoch
- Správy o činnosti pedagogických klubov
- Projekt „Dajme spolu gól“
- Učiteľ budúcnosti
- Zdravý chrbátik
- Zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu na základnej škole v Lemešanoch
- Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi 2
- Textová podstrana
Učiteľ budúcnosti
„UČITEĽ/KA BUDÚCNOSTI“
Program „Učiteľ/ka budúcnosti“ podporuje projekty učiteľov a učiteliek z východného Slovenska s inovatívnym a netradičným prístupom k vyučovaniu. Program poskytuje osobný grant učiteľom a učiteľkám, ktorí prinesú do vyučovacieho procesu inovácie, kreativitu a zážitkové formy učenia.
Správna rada Karpatskej nadácie, na základe odporúčania hodnotiacej komisie, rozhodla, že projekt Zvýšenie záujmu žiakov o výučbu v predmete fyzika aplikáciou didaktických hier podporí udelením grantu. Učiteľ Tomáš Suslo získal finančný grant vo výške 787,76 EUR na tvorbu súboru stolných spoločenských hier.
Hlavným zámerom projektu je modernizácia a zatraktívnenie výučby fyziky v 9.ročníku ZŠ aplikáciou didaktických hier. Implementácia zámeru projektu je podmienená existenciou takýchto didaktických hier, ktoré budú v súlade so vzdelávacím štandardom a zároveň budú pre žiakov zaujímavým motivačným faktorom vo výučbe. Aplikáciou navrhovaných hier vo výučbe očakávame, že žiaci svoj postoj k predmetu fyzika zmenia, reflexiou čoho bude zvýšený záujem žiakov o predmet a viacej motivovaní žiaci.
Úspešnou realizáciou projektu chceme zatraktívniť vyučovanie fyziky v 9. ročníku ZŠ a dosiahnuť u žiakov zvýšenie záujmu o fyziku. Sme presvedčení, že takto koncipovaná výučba v uvoľnenej pracovnej atmosfére a pozitívne ladenej klíme motivuje žiakov k zvýšenej aktivite a v neposlednom rade zlepší ich študijné výsledky v tomto predmete. Do projektu bude zapojených aktuálne 7 žiakov 9. ročníka a jeden učiteľ fyziky. V rámci projektu sú plánované 3 aktivity, ktorými chceme naplniť stanovené ciele. Prínos pre školu vidíme v získaní stolných spoločenských hier, ktoré budú využité pri realizácii našich zámerov v rámci predmetného projektu, ale aj pre ich široké možnosti uplatnenia v rámci mimoškolskej činnosti, a to aj budúcich školských rokoch.
Projekt Zvýšenie záujmu žiakov o výučbu v predmete fyzika aplikáciou didaktických hier sa uskutočňuje vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou.
Učiteľ/ka budúcnosti - výsledky projektu
Karpatská nadácia v programe „Učiteľ/ka budúcnosti“ podporila projekty učiteľov a učiteliek z východného Slovenska s inovatívnym a netradičným prístupom k vyučovaniu. Program poskytol osobný grant učiteľom a učiteľkám, ktorí prinesú do vyučovacieho procesu inovácie, kreativitu a zážitkové formy učenia. Učiteľ fyziky (Tomáš Suslo) získal grant 787,76€ na realizáciu projektu Zvýšenie záujmu žiakov o výučbu v predmete fyzika v 9. ročníku ZŠ aplikáciou didaktických hier. V rámci projektu sa podarilo vytvoriť dve sady (8 ks) spoločenských hier určených pre výučbu predmetu fyzika v 9. ročníku. Žiaľ pre prerušené vyučovanie súvisiace s pandémiou COVID-19, sa prieskum zameraný na zmenu postojov žiakov k predmetu fyzika vyučovaného s využitím didaktických hier nemohol zrealizovať, a teda prínos týchto hier nie je známy. Napriek tomu veľký prínos vidíme vo vytvorení a existencií didaktických hier, ktoré je možné v nasledujúcich rokoch pravidelne využívať v edukácií a tým prispievať k pozitívnej zmene v postojoch žiakov k predmetu fyzika. Napriek tomu veľký prínos vidíme vo vytvorení a existencií didaktických hier, ktoré je možné v nasledujúcich rokoch pravidelne využívať v edukácií a tým prispievať k pozitívnej zmene v postojoch žiakov k predmetu fyzika.
Projekt Zvýšenie záujmu žiakov o výučbu v predmete fyzika aplikáciou didaktických hier sa uskutočňuje vďaka podpore Nadačného fondu T-Systems Slovakia spravovaného Karpatskou nadáciou.