• Anglická olympiáda

• Dňa 17.1.2024 sa konalo okresné kolo anglickej olympiády, ktoré sa už tradične koná na ZŠ Bajkalská 29 v Prešove. Okresné kolo olympiády pozostávalo z písomnej a ústnej časti. Písomná časť bola zameraná na počúvanie s porozumením, slovnú zásobu, gramatiku a čítanie s porozumením. Ústna časť pozostávala z dialógu a z opisu obrázka – samostatný ústny prejav, kde sa hlavný dôraz kládol na schopnosť vyjadrovania sa, bohatosť slovnej zásoby, správnu gramatiku a pohotovosť reagovať na zadané otázky. Olympiády sa zúčastnili aj žiačky z našej školy. Súťažili v dvoch kategóriách: 1A – Karolína Nováková 7.A, 1B- Terézia Feníková 9.A. Obe žiačky sa stali úspešnými riešiteľkami, keď skončili na 11. a 9.mieste zo 60 súťažiacich. Našim žiačkam blahoželáme ku krásnemu umiestneniu a prajeme veľa ďalších úspechov.