• Deň pokusov

• Pri príležitosti Svetového dňa VODY sme na našej škole realizovali DEŇ POKUSOV.

Žiakom prvého stupňa pripomínali pokusy zaujímavé kúzla. Žiaci druhého stupňa si preverili nadobudnuté vedomosti z fyziky a chémie. Pozorovali sme kryštalizáciu, filtráciu, určovanie ph vody, lávovú lampu, horenie napenenej ruky, rozpínavosť tlaku vo fľaši, podtlak a veľa iného.

Žiaci si niektoré pokusy vyskúšali na „vlastnej koži“. Veríme, že sa prostredníctvom tohto zážitkového učenia veľa naučili a uvedomili si dôležitosť a nenahraditeľnosť vody, ktorá bola hlavným aktérom pokusov.

• Reparát z povinného čítania

• V stredu 27.3.2024, deň pred veľkonočnými prázdninami sa žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Reparát z povinného čítaniav historickej budove Radnice mesta Košice. Divadlo do Košíc priniesla skupina hercov z Túlavého divadla Trnava. Trojica hercovsa pokúsila o nemožné. Len za necelú hodinu a dvadsať minút prelúskali látku celého povinného čítania. Hrali, spievali, rapovali, veršovali, varili, hrali hokej, chatovali – a predovšetkým hľadali prekvapivé pointy a skvelý humor, aby nás zoznámili s tým najdôležitejším zo slovenskej klasiky tak, ako to môžu vidieť iba oni.

• Opäť sme doniesli diplomy!

• Aj tento rok sme úspešne zorganizovali školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, z ktorej sme tých najúspešnejších recitátorov vyslali reprezentovať našu školu na okresné kolo.

To sa v kategórii prózy konalo na ZŠ Kúpeľná, Prešov v pondelok 25.3.2024. Súťaže sa zúčastnili: Vanesa Jílková, žiačka 9.A triedy a Dominika Kačeňáková zo 4.A. Obidve recitátorky s prednesom prózy. Spomedzi 31 recitujúcich sa podarilo Vanese v 3. kategórii obdržať čestné uznanie, a rovnako tak si čestné uznanie odniesla aj Dominika v 1. kategórii, kde bojovala medzi 24 recitátormi.

Dievčatá si okrem diplomu odniesli aj veľa skúseností, ktoré, veríme, zužitkujú v ďalších rokoch recitovania.