• Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022

9:15     záverečný program

10:00   odovzdávanie vysvedčení v triedach

10:30   odchod žiakov domov

Činnosť školského klubu detí / ŠKD / a vydávanie obedov v školskej jedálni v tento deň nebudú realizované.

• Boli sme v škole v prírode

• Dňa 30.5.-3.6.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili školy v prírode v prekrásnej Heľpe. Ubytovaní boli v penzióne Lucz. Počas celého týždňa spoznávali krásy kraja, videli tradičnú železničnú stanicu, vystúpili na Kráľovú hoľu, navštívili tradičný salaš s ovečkami, skanzen vo Vydrove, zažili pravú „opekačku“ v prírode.

• Navštívili sme literárnu kaviareň

• Ďaleko v horách žije chlapec menom Aladin. Je rovnaký ako ty. Má dobrú mamičku ako ty. Má dobrého otecka ako ty. Ale navyše má Džina, ktorý mu splní každé želanie... žiaci 1.A, 2.A, 3.A a 4.A si splnili želanie a dňa 18.5.2022 navštívili literárnu kaviareň Viola v Prešove.

• Vyhrali sme Hmyzí hotel!

• Tak sa nám to podarilo! Spoločnosť Kaufland nás vybrala ako jednu z piatich škôl na Slovensku, ktorá za vytvorený projekt vyhráva domček pre hmyz - Hmyzí hotel. Šikovní majstri nám ho prišli poskladať a namontovať a 5.A trieda, ktorá za tým všetkým stojí nesmela chýbať. Hotel obsahuje okrem rôznych výplní pre domčeky hmyzu aj náučné tabličky po bokoch, ktoré deti hneď preskúmali. Nachádza sa v areáli školy pred štvrtým pavilónom, hneď za parkovacími miestami a tak sa ním môžu pokochať aj okoloidúci a zistiť, či si už u nás nejaká tá včelička našla svoj domov. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na ďalšie projekty s našimi šikovnými žiakmi.