• HLASUJEME !!

• Naša základná škola Základná škola s MŠ Lemešany, Lemešany 154, je zapojená do celoslovenskej súťaže, v ktorej má šancu získať O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha na svojej pôde, a to na jeden školský rok zadarmo.

Preto vás vyzývam, urobte dobrú vec a hlasujte za našu školu na stránke www.akademia.o2.sk. Vyhrať môžeme športové vybavenie a akadémiu pre našich žiakov.

Čím viac sa nás zapojí a čím viac hlasov získame, tým väčšiu šancu má naša základná škola.

Hlasujeme od 20.10. do 30.11.2022

Ďakujeme !

• Prázdniny sú v termíne 28. október - 31. október 2022.

Vyučovanie po prázdninách začne 2. novembra (streda).

• Európsky deň jazykov

• Ovládanie jazyka pomáha otvárať bránu k inej kultúre a spoločnosti. Vo všeobecnosti sa predpokladá, že najlepšie sa jazyky učia deti. Majú pružnejšie myslenie, menej zábran.

Rada Európy v roku 2001 počas Európskeho roka jazykov vyhlásila 26. september za Európsky deň jazykov, ktorý si na škole každoročne pripomíname prostredníctvom rôznorodých hier, kvízov, piesní, tvorby plagátov.

Žiaci vytvorili zaujímavé práce, ktorými chceli spropagovať výučbu cudzích jazykov. Veľký prínos žiaci videli najmä v tom, že si uvedomili, aký veľký význam má výučba cudzích jazykov, a že učiť sa dá aj inak, zábavnejšie a s úsmevmi na tvárach.

• Súťaž

• Aj v roku 2022 sa spoločne vyberieme Do školy na bicykli, tentoraz v jesennom termíne 17. až 28. októbra 2022. Hoci sú už niekedy októbrové rána o niečo chladnejšie, cieľom tohtoročnej kampane je ukázať, že nám to prekážať nemusí, v duchu tohtoročného hesla „Jazdíme celý rok!

Do súťaže sa zapojíme tak, že budeme chodiť nasledujúce 2 týždne na bicykli alebo kolobežke do našej školy.  Koľko nás prišlo bude zaznamnávať pán učiteľ Fejerčák. Súťažime o nové stojany na bicykle.

• Súťaž, v ktorej nesmieme chýbať - Knižné kamarátstva od Panta Rhei

• To, že je 6.A súťaživá trieda sme už neraz zistili a opäť sme to využili. Žiaci sa kreatívnym spôsobom zapojili do súťaže, ktorú vyhlásilo kníhkupectvo Panta Rhei. Ich úlohou bolo vytvoriť video alebo fotografiu, ktoré súvisí s čítaním a deťmi, a kde inde by sme čítali tak radi ako v našej knižnici? Preto sme ju do súťaže zapojili, okrem toho, že si prípadnú výhru rozdelia naši šikovní "herci" a básnici", dostane odmenu aj naša knižnica, ktorá nám vytvára krásny priestor pre spoločné chvíle a čítanie. Veríme, že sa vám video bude páčiť aspoň tak, ako nám.

Držte palce!

Video si môžete pozrieť tu:

• Zaplňme spolu police našej školskej knižnice!

•

Štvrtý pondelok v mesiaci október je od roku 1999 považovaný za Medzinárodný deň školských knižníc (International School Library Day). Prvýkrát bol vyhlásený Dr. Blanche Woolls - prezidentkou Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva. Pri príležitosti tohto dňa sme sa rozhodli spraviť radosť aj našej školskej knižnici. Ak máte doma knihu, ktorú by ste chceli zo svojej knihovničky vyradiť alebo niektorú vlastníte dvakrát, prípadne má malú chybičku krásy, doneste ju do našej knižnice, tam sa o ňu postaráme a vytvoríme pre ňu "nový domov". Knihy budú registrované do knižničného systému a budú si ich môcť vypožičať všetci naši žiaci. Knihy môžeš odovzdať do zbernej krabice, ktorá bude počas celého októbra umiestnená pred knižnicou.

Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa na nové knižné prírastky.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

• Poznáte Ponožkový október?

Je to dobročinná zbierka ponožiek pre ľudí v núdzi. Práve na jeseň totiž cez noc udierajú prvé mrazy a vyzbierané teplé ponožky zahrejú týmto ľuďom nielen nohy, ale aj srdcia.

Teplé ponožky sú najžiadanejším tovarom, no zároveň najmenej darovaným predmetom v dobročinných zbierkach. Aj preto sa naša spoločnosť rozhodla podporiť Ponožkový október, ktorý na Slovensku organizuje Podaj ďalej Prešov.

Čo myslíte, podarí sa nám vyzbierať aspoň 150 párov ponožiek?

Krabičky na ponožky nájdete v pavilónoch našej školy.

• Výstava jesenných plodov

• Aj v tomto školskom roku žiaci 1.A, 2.A, 3.A, 4.A rozžiarili vstupné priestory v 2.pavilóne svojimi kreatívnymi výtvormi z jesenných plodov. No posúďte: „nie je to krásne?“