• Poďakovanie

• Deti 1.stupňa našej základnej školy v Lemešanoch, týmto vyjadrujú úprimné ĎAKUJEME, za sponzorské dary pre účastníkov školy v prírode a to konkrétne rodinám: Turčaníkovej, Dobrovičovej, Bérešovej, Tomčovej, Sabolovej, Orlovskej, Novákovej, Mikulovej, Žecovej, Bialkovej, Lechanovej, Jakubkovej, Mertovej, Gajdošovej, za pekné odmeny pre naše súťaživé deti. Uisťujeme Vás, že tieto Vaše dary budú naplno využité. Ešte raz srdečná vďaka!

• Súťažíme o hmyzí hotel!

• Projekt Čerstvé hlavičky, ktorý už niekoľko rokov po sebe vyhlasuje Kaufland, je nám už všetkým známy a práve v tomto období hlasujeme a bojujeme o ovocie a zeleninu na nasledujúci školský rok pre našu školu a škôlku. Tento rok Kaufland vyhlásil aj sprievodnú aktivitu, a to Súťaž o získanie hmyzieho hotela, no a my sme sa toho hneď chytili. Úlohou žiakov bolo odpovedať na dve otázky: Čo sú to opeľovače? Čo by sme bez nich nemali? Žiaci 5.A triedy spolu s p. učiteľkou Kukovou a p. učiteľom Holingom, vytvorili niekoľkonásobnú zväčšeninu včelieho plástu. Do jednotlivých šesťuholníkov navrhli texty a sami ich dotvorili podľa svojej fantázie aj kresbami. A už stačilo jednotlivé plásty len polepiť dokopy, menšími úpravami dokončiť celé dielo a ísť ho odfotiť. P. učiteľ Holinga zabezpečil aj skutočný úľ, čo pre deti znamenalo aj obohatenie ich vedomostí o starostlivosti o včielky. Veríme, že nielen nám sa táto práca našich žiakov páči. Všetkým zúčastneným ďakujeme a ostáva nám už len držať palce, nech porota vyberie tých najlepších.

• Oznam

• Podľa § 150 ods. 5) zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, riaditeľka Základnej školy s materskou školou Lemešany, udeľuje dňa 18.05.2022 (streda) pre žiakov z tried: 0.A, 1.B, 3.B, 3.C/4.C, 4.B, 5.C, 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.B, 9.A, riaditeľské voľno z dôvodu organizačného zabezpečenia celoslovenského testovania „TESTOVANIE 5“.

Testovanie_T5.pdf

• Časopis Lemešanko

• Milí rodičia, žiaci a priaznivci našej školy! V týchto dňoch vyšlo ďalšie číslo školského časopisu Lemešanko. Je to časopis tvorený žiakmi za pomoci učiteliek slovenského jazyka, no svojím obsahom prezentuje prácu všetkých nás, tak veríme, že si nájdete chvíľku a pozriete si, o čom boli posledné mesiace v škole a potešíte sa z tvorby žiakov rovnako ako my.

• Pre naše mamičky z lásky

• Kto je moja mamička?

Je to najjasnejšia hviezdička.

Žiari láskou celý deň, všetko robí pre mňa len!

Ja ju veľmi, veľmi ľúbim, z veľkej lásky básničku jej venujem.

• Matematický klokan

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Medzi najúspešnejších riešiteľov patria: Marek Čurgali 1.A, Martin Dobrovič 1.A, Simona Pavľáková 2.A, Šimon Škripko 3.A, Sarah Guttek 4.A, Terézia Hužvárová 5.A. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!